... któż pojmie? - prócz tych samych, którzy
Pląsali z falą rozigranej burzy;
Tę pełność życia, ten żar krwi, co pali
Serce żeglarza na bezdrożnej fali...
Byron , "Korsarz".

Kadra drużyny-jaka jest jej struktura?
Na czele drużyny stoi drużynowy, który jest jej reprezentantem, a także odpowiada za bezpieczeństwo członków, opracowanie
i realizację planu pracy, prowadzenie dokumentacji działalności oraz koordynowanie współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Swoje decyzje dotyczące drużyny (przyjmowanie i zwalnianie członków, dopuszczenie do złożenia Przyrzeczenia harcerskiego, zmiany w strukturze wewnętrznej, powoływanie funkcyjnych) wydaje w formie pisemnych rozkazów.  W prowadzeniu drużyny, drużynowemu pomagają przyboczni – doświadczeni członkowie, mianowani przez drużynowego.


DRUŻYNOWY
Konrad Krakowiak
PRZYBOCZNA
Aleksandra Palus
PRZYBOCZNY
Michał Cieślik
PRZYBOCZNY
Kacper Nowak
PRZYBOCZNY
Marcin Kostowski
pwd Konrad Krakowiak HO, żeglarz jachtowy, sternik motorowodny
Facet, który postanowił zbudować i stanąć u steru łajby zwanej Siedemnastką, główny "mąciwoda" drużyny :) Podobnie jak w przypadku słynnego filmowego pirata nie do końca wiadomo, kiedy coś zaplanował wcześniej, a kiedy improwizuje, ważne, że skutek zawsze jest taki sam- doprowadzi każde zadanie do końca. Uwielbia organizować niezwykłe zajęcia na naszych zbiórkach oraz wyjazdach, a kiedy po wszystkim siadamy w kręgu, patrzy na nas i myśli o tym jak pokonać z nami w jak najkrótszym czasie Wielką Pętle Mazurską lub dopłynąć na Karaiby, które śnią mu się po nocach. Żartobliwie ochrzciliśmy go Mendą, od kiedy pełnił na obozie funkcję Ko-menda-nta :)
Aleksandra Palus, żeglarz jachtowy
Naturalna liderka i szefowa płci pięknej w naszej drużynie. Jest iskierką, która w połączeniu z pozostałymi dziewczynami w drużynie potrafi wzniecić prawdziwy pożar. Jedną zapałką ;)
Michał Cieślik, żeglarz jachtowy
Tak jak w drużynie Robin Hooda był Mały John, tak my mamy naszego "Małego" Michała. Z chęcią podejmie się każdego wyzwania, a każdy będzie się z nim dobrze bawił- ale nie dajcie się zwieść jego spokojnej naturze, bo cicha woda brzegi rwie...
Kacper Nowak
Od czasu kiedy na jednej z obozowych gier został upiększony wyjątkowym makijażem wielu zaczeło wołać na niego Joker. Twardy i nieustępliwy, a jednocześnie pełen energii i radości z łatwością ogarnia męskie zastępy naszej drużyny. 
Marcin Kostowski, żeglarz jachtowy
Kreator stron internetowych - przetestuj