... któż pojmie? - prócz tych samych, którzy
Pląsali z falą rozigranej burzy;
Tę pełność życia, ten żar krwi, co pali
Serce żeglarza na bezdrożnej fali...
Byron , "Korsarz".

Harcerski Ośrodek Wodny
STANICA

Harcerski Ośrodek Wodny to zespół budynków położonych nad zatoczką Odry na wrocławskim Biskupinie. Dysponujemy bezpieczną przystanią z pływającymi pomostami, przestrzenią hangarową i warsztatową, zapleczem sanitarnym oraz dwiema harcówkami w których odbywają się zbiórki drużyn. Na terenie Ośrodka jest wydzielone miejsce na ognisko, a w pobliżu znajduje się boisko do piłki nożnej. Istnieje też możliwość slipowania łodzi i postojowania na bojach.

W chwili obecnej dysponujemy: 6 łodziami klasy Omega (Agat, Bidula, Cały Dobytek, Kalarepa, Pegaz, Problem), 5 łodziami klasy Laser, jachtem dwumasztowym (Mak "Maniana"), kilkunastoma mniejszymi żaglówkami w klasach Figiel, Optymist, Finn, Mirror, Fireball, a ze sprzętu motorowodnego: łodzią desantową, łodzią typu Romana oraz 5 bączkami wiosłowymi i blisko 15 kajakami.

Drużyna
17 Wrocławska Wodna Drużyna Harcerska BANDANA

Siedemnastka to drużyna harcerska, która powstała w 2010 roku mając na celu reaktywację drużyn koedukacyjnych w naszym środowisku. Drużyna działa pionie metodycznym Harcerze Starsi, to znaczy zrzesza osoby w wieku od 12 do 16 lat. Członkowie drużyny podzieleni są na współpracujące ze sobą wachty żeńskie lub męskie. Nasze zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godzine 12:00.
Tradycje harcerstwa wodnego mają już 90 lat. Organizując drużyny specjalności wodnej i żeglarskiej w miejscu najbliższego zamieszkania dzieci i młodzieży, tworzymy wspaniałą szkołę życia i dojrzałości dla kolejnych pokoleń harcerek i harcerzy.

Dajemy im szansę dojrzewania poprzez wspólną zabawę, przygodę i służbę w zdrowym środowisku przyrody jezior i rzek. Wychowujemy w oparciu o tradycyjne wartości harcerskie – skodyfikowane w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim, wzbogacone o etykę i etykietę żeglarską oraz osobisty przykład kadry instruktorskiej.
W ten sposób realizujemy misję Związku Harcerstwa Polskiego, którą jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru przez stawianie wyzwań.

Kreator stron internetowych - przetestuj