... któż pojmie? - prócz tych samych, którzy
Pląsali z falą rozigranej burzy;
Tę pełność życia, ten żar krwi, co pali
Serce żeglarza na bezdrożnej fali...
Byron , "Korsarz".

Wachta żeńska
"Pogromcy Kleszczy"
Kiedy wypuszcza się nasze dziewczyny do lasu nie wiadomo, czy to one polują na kleszcze, czy to kleszcze polują na nie. Zgrana, zawsze uśmiechnięta wachta będąca skarbem naszej drużyny. W jej skład wchodzą dziewczyny w wieku 12-15 lat. Kochają szaloną zabawę, zwłaszcza podczas biwaków i rajdów.
Liczy 4 osoby.


Wachta męska
"Szalone Pagaje"
Nasze asy przestworzy i okolic :) Silna i prężnie działająca wachta, które rwie się do postawienia żagli i zdobycia siedmiu mórz. Skupia chłopców w wieku 12-15 lat, których największym atutem jest niesłabnąca chęć do pracy i zabawy.
Liczy wiele osób.
A ta podstrona aktualna jest?
Wachta Wędrownicza
"Walczący Widłami"
"Jak nazywali się chłopi walczący pod Racławicami? ...Walczący widłami" - niepozorny żart szybko przekształcił się w nazwę wachty wędrowniczej- wachty wyjątkowej, bo przyjmowani do niej są tylko Ci, którzy ukończyli 15 lat i zasłużyli się dla drużyny. 4W realizuje program skupiający się na służbie drużynie, doskonaleniu siebie i szukaniu swojego miejsca w społeczeństwie. Zbiórki odbywają się w różnych nietypowych miejscach, takich jak kino, lodowisko lub ścianka wspinaczkowa,
a także w kawiarenkach w ukrytych i nieznanych zaułkach.
Kreator stron internetowych - przetestuj